בניית אתרים מונסייט 04-9859730 הירשמו לניוזלטר חודשי

כפר המחול בגליל

הבית של להקת המחול הקיבוצית בכפר המחול הבינלאומי בקיבוץ געתון, הוא עולם של השראה, אהבה, הגשמה, יצירה ומצוינות.  הוא חלום שהפך למציאות עבור אלפי עוסקי ושוחרי תרבות ואמנות בארץ ובעולם.  זהו מקום של יחד, של נתינה, מקוריות, ריגוש, אחריות חברתית, ושל ארץ ישראל היפה של כולנו.

הכפר המחול של להקת המחול הקיבוצית הוא מפעל חיים של מייסדת המקום, יהודית ארנון ז"ל וממשיך דרכה רמי באר.  עקב בצד אגודל, עם משאבים מצומצמים, אבל עם הרבה אמונה, אהבה ונחישות, קרם חזונה של מייסדת כפר המחול עור וגידים, ועם השנים הפך כפר המחול שלה, בפריפריה של צפון הארץ, למרכז תרבות ואמנות, שייעודו קידום, טיפוח ופיתוח המחול בישראל.

 
בכפר המחול נוסדה להקת המחול הקיבוצית בשנת 1970 ושם, בקיבוץ געתון שעל גדות הגליל המערבי, היא גדלה, התפתחה, ופרחה. 80 רקדנים מכל העולם חיים בכפר ופועלים בו לקידום המחול.  היום עומדת להקת המחול הקיבוצית בשורה אחת עם להקות מחול עכשוויות מכל רחבי העולם. הלהקה מייצגת את ישראל בפסטיבלים בינלאומיים ומעל בימות המחול הנחשבות בעולם, ונחשבת לאחת מהשגרירויות המכובדות שלנו בעולם.

תחת קורת גגו של כפר המחול מטפחים רקדנים מצטיינים תוך קידום ערך המצוינות במחול , מקיימים קורסי קיץ וסדנאות לנוער מכל הארץ , משיקים פרויקטים ייחודיים, כמו פרוייקט 'מסע מחול' ,מקדמים נושאים של אחריות חברתית, ומשקיעים בעידוד אמנות ייחודית.  כפר המחול מהווה גם מרכז לפיתוח וקידום התנועה והמחול עבור קהילת המחול הבינלאומית ונוער יהודי מכל רחבי העולם.

בכפר המחול אוהבים, חיים ונושמים מחול. אווירת היצירה והתנועה הבלתי פוסקת בו מהוות השראה לכל העושים במלאכה, ולא פחות - למבקרים במקום במסגרת תיירות פנים וחוץ  ופעילות רווחה והדרכה של חברות וארגונים.

פעילותו הענפה והמרשימה של כפר המחול מתאפשרת תודות לתמיכתה הבלתי מעורערת של רעיה שטראוס בן דרור,כשלצדה תורמים ותומכים ארגונים מובילים במשק הישראלי, המכירים ומוקירים את חשיבות קיומו ופועלו של המקום.